JONAVOS RAJONO MOKYKLŲ BIBLIOTEKOS


Naujienos ] Modernizavimo programa ] Mokyklų bibliotekos ] [ Literatūra JSŠC ] Galerija ] Dokumentai ] Bibliotekų veiklos stebėsena ]

 


Atnaujinta 2011-04-19

Literatūra (edukologijos, švietimo, psichologijos ir kt. klausimais),

gauta VšĮ Jonavos suaugusiųjų švietimo centro bibliotekoje


 

 

2011 m. kovo mėn.

 

1.     Grammar for English language teachers / Martin Parrott. Cambridge, 2010. - 479 p

2.     Laser Pre-FCE / Joanne Chapman. Teachers book - Oxford, 2011. - 176 p

3.     Laser FCE / Peter Brandt. Teachers book - Oxford, 2008. - 200 p

4.     Macmillan English grammar in context / Simon Clarke. - Oxford, 2008. 232 p

Parengė bibliotekininkė Irena Grigaliūnienė


 

2011 m. vasario mėn.

 

  1. Į pagalbą mokyklai. Elektroninis išteklius. Vilnius, 2009.

          Šiame leidinyje pristatoma 8 šalies mokyklų ugdymo proceso organizavimo geroji praktika, atrasta po mokyklų veiklos kokybės išorės vertinimų. Pateikiamos mokyklų patirtys iliustruoja vadybos įtaką ugdymo proceso tobulinimui. Tai vaizdo mokomoji medžiaga, skirta Lietuvos pedagoginei bendruomenei. Gerosios patirties sklaida, mokymasis iš gerų pavyzdžių – viena veiksmingiausių mokymosi, veiklos tobulinimo formų.

  1. Pasidalytoji lyderystė mokykloje / Harris Alma. Vilnius, 2010. 144 p.

          Knyga yra skirta Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų bendruomenių nariams: esamiems ir būsimiems aktyviems mokytojams, viduriniosios grandies vadovams, direktoriams ir pavaduotojams, socialiniams pedagogams, bibliotekininkams; taip pat savivaldybių švietimo skyrių bei regioninių švietimo centrų specialistams, pedagogus rengiančių aukštųjų mokyklų dėstytojams.

  1. Vaikai gali daugiau / Fee Czisch. - Vilnius, 2009. 375 p.

          Žymios vokiečių pradinėms mokyklos pedagogės knyga apie tai, kad mokymasis gali būti malonus dalykas, jei neversime jo kančia. Aukščiausias kriterijus čia – vaikai. Jų smalsumas, noras pažinti pasaulį, jų klausimai, gebėjimai. Mokant ir mokantis akcentuojamas aktyvus ugdymas, praktinė patirtis, savarankiškumas, darbas kartu, bendravimas  ir žaidimas. Svarbiausia prigimtiniai vaikų poreikiai ir meistriškumo siekis.

  1. Vaiko socializacija / Roberta M. Berns. Kaunas, 2009. 590 p.

          Knyga skirta visiems, kurie bendrauja su vaikais: tėvams, mokytojams, socialiniams darbuotojams, sveikatos apsaugos specialistams, psichologams. Joje išsamiai apžvelgiami visi svarbiausi vaiko raidos aspektai. Analizuojamos visos aplinkos, kuriose vaikas bręsta, žmonių tarpusavio santykiai, socialinės sąveikos.

  1. Iššūkiai mokykloje / Anne Copley. Vilnius, 2009. 141 p.

          Viena labiausiai patyrusių Jungtinėje Karalystėje elgesio valdymo specialisčių šioje įtaigioje knygoje gilinasi į įžūlaus elgesio priežastis, siūlo savą elgesio valdymo filosofiją ir aprašo praktines strategijas, kaip įvesti tvarką klasėje.

  1. Didžioji Lietuva. Pilys/fotografijų ir tekstų autorė Birutė Valionytė. Vilnius, 2008. 584 p.

          Fotografijų albumas „Didžioji Lietuva“. Knyga lietuvių ir anglų kalbomis pristato visus svarbiausius Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės architektūros paveldo objektus, šiuo metu esančius už Lietuvos ribų.

 

Parengė bibliotekininkė Irena Grigaliūnienė

 


 

 

2011 m. sausio mėn.

 

1. Lietuvių – Rusų kalbų žodynas.  Lyberis A. Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2008. 951 p.

          Į žodyną dėti lietuvių bendrinės kalbos žodžiai, tačiau pateikiama ir nemaža tarnybinių, šnekamosios kalbos, net senstelėjusių žodžių, neretai dar pasitaikančių grožinėje literatūroje, taip pat nemaža specialių ir technikos terminų.

2. Microsoft Word 2010. Kaunas. Smaltijos leidykla. 2010, 327 p.

          Knyga skirta norintiems išmokti dirbti naujausia tekstų tvarkymo programa MS Word 2010 ir lavinti tekstinių dokumentų tvarkymo praktinius įgūdžius. Kadangi pagrindinės šios programos savybės tik šiek tiek skiriasi nuo ankstesnės jos versijos MS Word 2007, vadovas pravers ir šios programos naudotojams.

3. Kas yra kas Lietuvoje. Kraštiečiai. Jonava.  Kaunas. 2009. 216p.

          Pirmajame enciklopediniame biografijų žinyne „Kas yra kas Lietuvoje. Kraštiečiai. Jonava“ pristatoma apie 800 žymiausių ir Jonavos kraštui labiausiai nusipelniusių asmenų. Tai dabar čia gyvenantys ir kuriantys gerbiami žmonės, iš šių apylinkių kilę žinomi politikos, meno kultūros, verslo, sporto, mokslo ir kitų veiklos sričių atstovai.

4. Sparnuotieji žodžiai. Butkus A. Kaunas. 2009. 159 p.  

          Enciklopedinio pobūdžio knygelėje pateikiami dažnesni literatūrinės kilmės frazeologizmai, kiti autorizuotieji posakiai bei viena kita vienažodė plačiai vartojama toponiminės, antroponiminės ir pan. kilmės metafora ar terminas. Pirminiai šaltiniai daug kur pateikti originalo kalba.

5. Žolynų paslaptys. McHoy P. 2010.  224 p.

          Šioje knygoje glaustai, bet aiškiai ir kiekvienam suprantamai aprašyti darželiuose dažniausiai auginami naudingieji žolynai – jų botaninės, maistinės, gydomosios ir kitokios savybės. Straipsnius papildo gausi vaizdinė medžiaga: daugybė nuotraukų, piešinių, brėžinių ir lentelių padės skaitytojui lengviau ir greičiau suvokti dėstomus dalykus.

6. Tarptautinių žodžių žodynas. Vaitkevičiūtė V. Vilnius, 2007. 1167 p.

          Ketvirtasis pataisytas ir papildytas leidimas. Jame pateikiami kur kas tikslesni ir išsamesni tarptautinių žodžių paaiškinimai.

7. Kristijonas Donelaistis. Metai.  Staniulis V. Kaunas. 2010, 162 p.

          Šis faksimilinis Liudviko Rėzos parengto Kristijono Donelaičio Metų leidimas maloniai žavi savo neįprastais gotikiniais šriftais ir kruopščiu vertimu į vokiečių kalba, siekiant supažindinti kitas Europos šalis su lietuvių renesanso literatūros pradininku.

8. Šokamosios ir žaidžiamosios sutartinės (su DVD). Urbanavičienė D. 2009. 309 p.

          Šia monografija autorė siekė prisidėti prie senosios kūrybos tęstinumo, pagrindinį dėmesį skirdama šokamosioms ir žaidžiamosioms sutartinėms. Monografija papildyta DVD priedu, kuriame pateikiamos kai kurių sutartinių šokimo ar žaidimo būdų iliustracijos.

9. Stebėjimas ir refleksija vaikystėje. Szarkowicz D. 2010. 206 p.

          Knygoje „Stebėjimas ir refleksija vaikystėje“ apibūdinta, kaip atlikti kokybišką vertinimą, kuris čia vadinamas dokumentavimu, kasdienės veiklos metu vykstančiam vaikų mokymuisi ir raidai aprašyti. Joje rasite kokybiškos praktikos pavyzdžių ir patarimų, kuriuos davė specialistai, dirbantys vaikų darželiuose ir popamokinio užimtumo centre. Knyga skirta tiems, kurie rengiasi dirbti su vaikais vienoje iš šių įstaigų tipų.

 


 

 

2010 m. lapkričio – gruodžio mėn.

 

1. Šiandiena aktualu. Nr. 38; 39; 40; 41; 42.  Straipsnių rinkiniai bibliotekininkams. 2008 1 (38), 2008 2 (39), 2009 1 (40), 2009 2 (41), 2010 1 (42).

          Tai tęstinis straipsnių rinkinys, skirtas bibliotekų darbuotojams. Jo tikslas – bibliotekų darbuotojų profesionalumo ugdymas: bibliotekininkystės aktualijų, Lietuvos ir užsienio šalių bibliotekų patirties sklaida, pagalba organizuojant profesinės kvalifikacijos tobulinimą, sprendžiant praktines bibliotekų veiklos problemas, bibliotekų darbuotojų konsultavimas, informavimas apie profesinės spaudos aktualijas, bibliotekininkystės terminijos aiškinimas.

2. Pagrindinio ugdymo bendrųjų programų pritaikymo rekomendacijos. Specialiųjų poreikių žemų ir labai žemų intelektinių gebėjimų mokinių ugdymui. Vilnius. 2010. 230 p.

          Šios rekomendacijos parengtos bendrojo lavinimo ir specialiųjų mokyklų mokytojams, dirbantiems su specialiųjų ugdymosi poreikių žemų ir labai žemų intelektinių gebėjimų mokiniais.

3. Žingsniai link veiksmingo planavimo. Švietimo veiklos planavimo rekomendacijos. Vilnius. 2010. 243 p.

           Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra švietimo bendruomenei pristato leidinį „Žingsniai link veiksmingo planavimo. Švietimo veiklos planavimo rekomendacijos.“ Jo parengimas ir išleidimas yra sudedamoji Europos Sąjungos socialinio fondo finansuojamo projekto „Bendrojo lavinimo mokyklų įsivertinimo instrumentų kūrimas ir diegimas“ dalis.

4. Jaunasis tyrėjas. 2010. Nr. 2

          Šiame leidinyje rasite jaunųjų tyrėjų minčių ir darbų, straipsnių apie žmogaus kūrybiškumo klodus bei aktualiausius mokslinius tyrimus Lietuvoje ir pasaulyje, pasiūlymų patiems patyrinėti ir patarimų, kaip tai padaryti.

5. Lyderystė mokymuisi: kaip padėti mokytojams sėkmingai dirbti. Carl D. Glickman 2010.113 p.

          Tikimasi, kad knygoje pateikiama informacija bei idėjos bus naudingos gerinant švietimo kokybę bei skatins lyderių augimą.

6. Sėkmės istorija: mokymasis bendradarbiaujant. DVD. Vilnius. 2010.

          Tai antrasis penkių aplankų Nacionalinėms mokyklų vertinimo agentūros leidinys. Aplankuose pristatoma mokyklų geroji patirtis, atrasta po išorės vertinimų. Komplektą sudaro DVD diskas, kuriame nufilmuota pamoka, detalus pamokos planas, pamokų ciklo planas ir užduočių lapas darbui su vaizdo medžiaga. Anglų kalbos pamoka, Tikybos pamoka, informacinių technologijų pamoka.

7. Lietuvos švietimas. Tik faktai: metinis pranešimas. Vilnius. ŠAC. 2010, 164 p.

          Švietimo ir mokslo ministerija tęsia leidinių, kuriuose aptariamas Valstybinės švietimo strategijos 2003–2012 metų nuostatų įgyvendinimas, seriją. Šiame leidinyje aptariama švietimo būklė Lietuvoje 2003–2010 metais. Jis skiriamas politikams, įvairių lygmenų švietimo vadybininkams, mokslininkams, taip pat  visiems, kuriuos domina informacija apie šalies švietimą.

8. Švietimo problemos analizė.

          2010 Nr. 8 (48) – mokyklų savęs vertinimas: procesas ir duomenų panaudojimas.  

          2010 Nr. 9 (49) – Mokyklų finansavimas taikant mokinio krepšelio principą.

9. Mokyklų savęs vertinimo instrumentai ir jų naudojimo rekomendacijos. Vilnius. ŠAC. 2010. 140 p.

          Lietuvos švietimas nuolat orientuojasi į skaidrią švietimo kokybės vertinimo sistemą. Daugiau kaip prieš dešimtmetį pradėtas įgyvendinti mokyklos veiklos kokybės savęs vertinimas (Vidaus auditas) - tai žingsnis, atsakomybės už informacijos apie mokykloje vykstančių procesų kokybę rinkimą ir panaudojimą susiejęs ne su švietimo priežiūrą vykdančiomis institucijomis, bet su kiekvienos mokyklos bendruomene, jos įsitraukimu į veiklos kokybės vertinimo procesus.

10. Matematikos kurso teminio kartojimo užduotys besirengiantiems laikyti matematikos valstybinį brandos egzaminą.  (Pagalbinė mokymosi priemonė vidurinių mokyklų 11 – 12 klasių ir gimnazijų III – IV klasių moksleiviams). Mockus V. Šiauliai. 2010. 267 p.

          Knygoje pateiktos užduotys parengtos pagal atnaujintą matematikos valstybinio brandos egzamino programą. Knygoje, uždaviniai, atitinkantys bendrojo kurso programą, pažymėti raide B.

Parengė bibliotekininkė Irena Grigaliūnienė


2010 m. rugsėjo – spalio mėn.

1. Į laisvę baltijos keliu.  Barūta R. Vilnius, 2009

          Tai Lietuvos laisvės kovų vietų trečioji knyga. Pilietinio patriotinio ugdymo medžiaga.

2. Lietuvos kariuomenė svetimšalių akimis XVI-XVII a. Aidai 2009, 178 p.

          Ši tekstų apie kariuomenę visuma – vertingas sociokultūrinis Lietuvos istorijos šaltinis. Prabilęs apie mūsų tautos praeitį, jis ima kalbėti apie mus vis naujus, netikėtus dalykus ir gali pagelbėti XXI a. Lietuvos visuomenei suvokti, kas ji yra šiandien.

3. Du Broleliu. Grupių „Atalyja“ ir „Žalvarinis“ dainų karaokė su CD. Velička E. 2009. Vilnius. 62 p.

          Knyga skiriama visiems, kurie neabejingi lietuvių liaudies dainoms, ir kurie norėtų, kad jos suskambėtų naujai. Šį leidinį „Atalyja“ ir „Žalvarinis“ skiria Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimui.

4. Ankstyvieji Vilniaus universiteto istorijos šaltiniai. Aidai 2009. 191 p.  

          Leidinyje publikuojami ankstyvieji Vilniaus universiteto šaltiniai ligi šiol menkai pažįstami Lietuvos skaitytojui ir sunkiai prieinami Lietuvos mokslininkui, tad jų paskelbimas esmingai papildo žinias apie XVI a. antrosios pusės Vilniaus religinį ir kultūrinį gyvenimą.

5. Poetika I tomas. Poezijos mokslas apie tobulą poeziją. Sarbievijus M. K. 2009, 521 p.

          Poezijos tomas lotynų kalba.

6. Individualybės ir bendrystės galios. Rinktinė naujajam skaitytojui. Donskis L. Vilnius, 2009.

          Nauja L. Donskio knyga – informatyvi ir susimąstyti verčianti idėjų, samprotavimų, filosofinių svarstymų, taiklių palyginimų rinktinė. Autorius ne tik kelia klausimus sau ir bando argumentuotai į juos atsakyti pasitelkdamas klasikos kūrinius, šiuolaikinius rašytojus ir menininkus ar šiandieninio gyvenimo realijas, bet ir diskutuoja su būsimais skaitytojais – moksleiviais ir studentais, mokytojais ir plačiąja visuomene.

7. Lietuvos animacija. Volodkevičiūtė E. 2009, 109 p.

          Pirmasis publicistinio pobūdžio darbas, skirtas Lietuvos animacijos raidai ir situacijai nagrinėti. Leidinyje trumpai aprašoma Lietuvos animacijos istorija ir reikšmingiausi šios meno rūšies autorių darbai. Naujoviškai vertinama lietuviška animacija jos reikšmė Lietuvai, jos kultūrai.

8. Šokamosios ir žaidžiamosios sutartinės (su DVD). Urbanavičienė D. 2009. 309 p.

          Šia monografija autorė siekė prisidėti prie senosios kūrybos tęstinumo, pagrindinį dėmesį skirdama šokamosioms ir žaidžiamosioms sutartinėms. Monografija papildyta DVD priedu, kuriame pateikiamos kai kurių sutartinių šokimo ar žaidimo būdų iliustracijos.

9. Alfonsas Žalys. Stanevičius A. Vilnius. 2009. 259 p.

          Biografinė apybraiža apie Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą Alfonsą Žalį. Klaipėdos miesto Garbės pilietis, Klaipėdos universiteto garbės daktaras, visu darbu ir veikla klojęs pamatus Lietuvos laisvei. Būdamas asmeniškai asketiškas, A. Žalys sukūrė ir paliko didžiulius kultūros turtus bei asmeninį pavyzdį savo amžininkams ir ainiams.

10. Lingu palingu balti suoleliai. Kalendorinės dainos (su CD). Vilnius. 2009. 274 p.

          Ši knyga pateikia nors ir ne didelį pluoštą kalendorinių dainų tautosakos, vis tiek leidžia pažinti apeigines žodinės kūrybos savitumą ir gelmę.

11. Religinės bendruomenės. Vilnius. 2009.236 p.

          Knygoje aptariama religijos kilmė ir jos transformacijos, aprašomos Lietuvos tradicinės religinės bendruomenės, supažindinama su religijos istorija, tikėjimo ir kultūros ypatumais, apibūdinamas santykis su valstybe. Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis, įvairiais dokumentais, žemėlapiais.

12. Neregėta Lietuva. Jovaiša M. Vilnius. 2009.

          Lietuvos vardo Tūkstantmečio jubiliejui skirtas leidinys, kuriame pateikiama 100 įspūdingiausių Lietuvos aerofotografijų: nuo Vilniaus senamiesčio iki Neringos kopų, nuo Raigardo slėnio iki Mūšos vingių.

 

Parengė bibliotekininkė Irena Grigaliūnienė